ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Jak dbać o kwiaty w skalniaku?

Ogródek skalny stanowi oryginalną ozdobę ogrodu, wymaga jednak szczególnej dbałości i specjalistycznej pielęgnacji. Przyczyną są specyficzne, dość trudne dla roślin warunki glebowe. Tuż po posadzeniu, przez pierwsze kilka tygodni, rośliny potrzebują naszej pomocy, by się ukorzenić i dobrze przyjąć. Dlatego podlewajmy je regularnie i porządnie.

Później róbmy to raz w tygodniu, delikatnym ale obfitym strumieniem – w ten sposób wytworzą dłuższe korzenie i nauczą się poszukiwać wody głębiej. Większość roślin na skalniaku dobrze radzi sobie w ubogiej ziemi, toteż nie należy ich nawozić zbyt często. Najlepiej zastosować nawóz mineralny o spowolnionym działaniu, czasem można też użyć dolistnego nawozu interwencyjnego. Bardzo istotne jest odchwaszczanie.

Nie jest możliwe stosowanie herbicydów, które są szkodliwe dla roślin na skalniaku. Dlatego musimy usuwać chwasty ręcznie i robić to bardzo skrupulatnie. Rozrastające się rośliny warto przyciąć lub wykopać i rozmnożyć. Sadzonki możemy zakopać w tym samym miejscu (po wymianie ziemi) lub rozsadzić je w innych miejscach skalniaka.

Należy też wycinać przekwitłe kwiatostany, by poprawić kondycję roślin. Bardziej wrażliwe na zimno rośliny warto zabezpieczyć na zimę, przykrywając je stroiszem bądź białą agrowłókniną, które zdejmujemy w drugiej połowie marca.

http://www.blognavi.pl/naviexpert-nawigacja-gsm-online/78-naviexpert-t-mobile-edition https://www.tophifi.pl/aktualnosci/sluchawki-z-redukcja-szumow/