ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Jak zadbać o właściwe nawodnienie ogrodu?

Aby ogród był w pełni wykończony i funkcjonalny, musi posiadać sprawny systemy nawadniające Wrocław. Oczywiście, można go zastąpić regularnym podlewaniem, jednak nie wszyscy właściciele mają na nie czas. Co więcej, system nawadniający pozwoli także w większości przypadków zaoszczędzić na rachunkach.

Instalację nawadniającą powinno się zaplanować już w fazie projektów. Na wstępnym rysunku należy uwzględnić położenie zraszaczy oraz zastanowić się nad ułożeniem linii kroplujących. Zawsze warto najpierw dokładnie poznać parametry różnych modeli, by sprawdzić, które najlepiej sprawdzą się w danej sytuacji.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że żadne miejsce ogrodu nie powinno pozostawać suche, dlatego zasięgi poszczególnych urządzeń powinny na siebie odrobinę zachodzić. Instalację nawadniającą powinno się koniecznie podzielić na kilka sekcji. W jednej takiej strefie można umieszczać wyłącznie urządzenia nawadniające jednego typu, czyli na przykład zraszacze ruchome (turbinowe), statyczne, minizraszacze lub linie kroplujące.

Dzieje się tak, ponieważ w ramach jednej sekcji znajdą się rośliny o podobnych wymaganiach glebowych oraz potrzebujące zbliżonej dawki wody. Ilość tego typu części zależy przede wszystkim od rozmiarów ogrodu oraz ciśnienia wody, jakim się dysponuje.

SIARKOL EXTRA 80 WP zbiorniki powietrza