ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Jaki dźwięk emituje soundbar?

Choć wielu z nas o tym marzy, nie wszyscy możemy pozwolić sobie na zamieszkanie w domu o pokaźnych rozmiarach. Coraz więcej osób korzysta z mieszkań w budownictwie wielorodzinnym, na przykład blokach czy szeregowcach. Niewielki metraż zmusza nas do zrezygnowania z wielu popularnych rozwiązań i udogodnień, na przykład korzystania z kina domowego. W takim wypadku świetnie sprawdzi się soundbar.

Jaki dźwięk emituje takie urządzenie? Okazuje się, że jak to bywa w przypadku sprzętu technologicznego, wiele uzależnione jest tutaj od wybranego przez nas modelu. Wszystkie soundbary posiadają wbudowany wzmacniacz, dzięki czemu dźwięk z telewizora jest dużo lepszej jakości. Warto jednak wiedzieć, że niektóre modele tych urządzeń współpracują z systemem 7.1.

Dzięki temu potrafią imitować dźwięk przestrzenny. Wynika z tego, że dobrze dobrany soundbar może pozwolić nam na uzyskanie efektu bardzo podobnego do tego, jaki oferuje nam kino domowe. Większość soundbarów pracuje jednak w standardzie 2.1.

Nadal jednak w znaczącym stopniu wzmacnia dźwięk, który słyszymy podczas grania w gry na konsoli czy oglądania filmów. W przypadku standardowego sprzętu możemy również liczyć na wsparcie takich systemów ja Virtual Surround Sound, co sprawia, że już wykorzystanie soundbaru pozwala nam cieszyć się namiastką dźwięku surround z prawdziwego zdarzenia.

Zakupy w ramach rządowego programu Laboratoria przyszłości dla szkół www.tajnahistoriarzeszowa.pl Kupując sportowe słuchawki bezprzewodowe zyskasz fejm