ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Kabel audio – do czego potrzebny?

Gdy przychodzi pora podłączenia telewizora i systemu audio często pojawia się problem. Gdy spojrzymy na tył odbiornika oraz zestawu kina domowego, możemy zobaczyć wiele gniazd z różnymi oznaczeniami. Pojawia się wtedy pytanie, jakie kable są potrzebne do podłączenia systemu audio i wideo. W tym artykule podpowiadamy, do czego służy kabel audio i jaki będzie najlepszy.

Jeżeli zależy nam na uzyskaniu dźwięku jak najlepszej jakości, to nie wystarczy tylko kabel Euro. Konieczne będzie zakupienie i podłączenie kabla audio. Kable audio służą do połączenia telewizora LCD lub odtwarzacza DVD z ampli tunerami lub wzmacniaczami. W sklepach można spotkać się z kilkoma rodzajami tych kabli.

Skąd wiedzieć, który będzie najlepszy? Należy wybierać kable audio optyczne. Równie dobre brzmienia można uzyskać przy pomocy cyfrowych kabli koncentrycznych, nazywanych również koaksjalnymi. Ceny wahają się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Kable audio są dostępne do kupienia w każdym sklepie ze sprzętem RTV.

Zakupy w ramach rządowego programu Laboratoria przyszłości dla szkół https://zabezpieczeniapoznan.pl/ https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo.html