ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości

Kontrola rodzicielska umożliwia rodzicom nadzór nad tym, w jaki sposób i w jakim zakresie ich dzieci użytkują komputer oraz korzystają z Internetu. Dzięki jej zastosowaniu rodzic może określić, z których programów nie może korzystać jego dziecko, jakich stron nie może odwiedzać lub może nawet ustalić dzienne limity czasowe na korzystanie z komputera. Na rynku są dostępne dziesiątki programów, które umożliwiają wprowadzenie kontroli rodzicielskiej.

Można korzystać z pakietów darmowych jak i płatnych, które oferują więcej opcji. Aby wprowadzić kontrolę rodzicielską na domowym komputerze najpierw należy utworzyć na nim dwa osobne konta: chronione hasłem, z uprawnieniami administratora konto rodzica oraz konto dla dziecka, które może nie mieć hasła. Po utworzeniu tych kont należy na koncie dziecka wprowadzić właściwe ustawienia.

Rodzic na takim koncie może np. ustalić, w jakie gry będzie mogła grać jego pociecha lub w jakich godzinach. Może także zablokować dostęp do konkretnych stron internetowych lub programów.

http://www.blognavi.pl/po-godzinach/476-podsumowujemy-2014-rok www.zaganczyk.com.pl