ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Okres I wojny światowej początkiem elektroniki

Okres każdej wojny jest okresem spustoszenia, ale tym samym mobilizacji do szukania innowacyjnych rozwiązań, przede wszystkim dlatego, że motywacja i determinacja jest większa niż kiedykolwiek indziej. W okresie I wojny światowej zdecydowanie zmieniła się świadomość i dążenie do poznawania wiedzy o elektronice.

To właśnie w tym czasie powstawały nadajniki i odbiorniki radiowe, i w żadnym razie nie chodziło o rozrywkę, ale łączność ze światem, zarówno w odbieraniu jak i nadawaniu informacji. O jakim konflikcie byśmy nie wspominali, nie jest on przyjemnym tematem, ponieważ łączy się z cierpieniem.

Niemniej jednak to właśnie w takich momentach lub zaraz po nich pojawiały się nowinki technologiczne. Elektronika to dziedzina, która rozwija się od samego początku po dziś, kiedy wszystko jest nowoczesne, a wynalazki takie jak radio czy telewizja są dla nas czymś absolutnie normalnym i nie wyobrażamy sobie, jak to było kiedyś, kiedy ludzie nie mieli do nich dostępu, a nawet pojęcia o ich istnieniu.

https://etak.eu/pl/menu/ograniczniki-przepiec-180.html interaktywny monitor