ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Wady i zalety kosiarki traktorowej

Na dużych powierzchniach trawiastych najlepiej sprawdzi się kosiarka traktorowa, czyli swego rodzaju kosiarka na czterech kółkach, która szybko i efektywnie pomoże nam skosić duże obszary.

Trzeba oczywiście przygotować się na dość spory wydatek, ale przy terenach o powierzchni co najmniej jednego hektara będzie to po prostu najrozsądniejsza opcja.

Czym jednak charakteryzują się tego typu maszyny? Wyposażone są w silniki o dużej mocy, dzięki czemu efektywność koszenia jest całkiem duża i w krótkim czasie uda nam się skosić.

Mogą także posiadać specjalne kosze, dzięki którym nie będziemy musieli zbierać skoszonej trawy lub też posiadać wyrzut boczny albo funkcję dokładnego mielenia trawy, która potem zostanie wykorzystana jako naturalny nawóz.

Są to jednak maszyny dość głośne, dlatego należy chronić swoje uszy, a do tego zwiększają się koszty eksploatacji i serwisu, który jest bardzo ważny do zachowania prawidłowego stanu takiej kosiarki.

Trzeba pamiętać o regularnej wymianie olejów czy przemyciu pojazdu po każdorazowym koszeniu.

https://www.tophifi.pl/aktualnosci/jak-dbac-o-profesjonalny-sprzet-audio https://biznes.naviexpert.pl/ materialy.cztery-strony.pl