ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Wrzosowisko

Równie pięknie, jak róże czy lawenda, będzie prezentował się w ogrodzie wrzos. Lubi on suche miejsca, w których jesienią i wiosną nie zbiera się woda. Planując wrzosowisko należy zdjąć 15 cm ziemi i rozłożyć kwaśny torf. Można też użyć specjalnego podłoża do wrzosów.

Wrzosy można sadzić przez cały sezon, jednak najlepiej robić to, gdy kwitną, we wrześniu. Sadzimy je w 20-centymetrowych odstępach, najlepiej w dużych grupach na większej przestrzeni. Po posadzeniu wskazane jest ściółkowanie rabaty warstwą kory, by zapobiec przesuszeniu gleby. Podczas suszy należy je podlewać, wskazane jest, by robić to częściej mniejszą ilością wody.

Wrzosy nawozimy wiosną, najlepsze dla nich będą wolno działające wieloskładnikowe nawozy mineralne. Co roku musimy też wrzosy przycinać, najlepiej w kwietniu, tnąc pędy tuż poniżej miejsca, z którego wyrastały kwiaty. W ten sposób otrzymamy obficie kwitnące zwarte kępy. Choć są to rośliny odporne na zimę, dobrze jest je okryć po pierwszych przymrozkach gałęziami świerkowymi.

Nie przykrywajmy wrzosów liśćmi, gdyż narazimy rośliny na gnicie.

http://www.blognavi.pl/po-godzinach/490-rysiek-z-plywajaca-ikona http://www.ziemovit.pl/kalendarz/marzec