ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Względy bezpieczeństwa przy wyborze kosiarki

Kosiarka jest narzędziem niezbędnym do pracy w ogródku, kiedy chcemy odpowiednio zająć się naszym trawnikiem. Do wyboru mamy dużo różnego rodzaju kosiarek, ale warto przy tym wszystkim pamiętać, że nawet coś pozornie tak błahego jak koszenie trawy może skutkować różnymi urazami czy kontuzjami, dlatego też należy odpowiednio przygotować się do wykonywania pracy.

Eksperci zalecają ubranie odzieży ochronnej, czyli niezbyt luźne ubranie, rękawiczki ochronne, ale także specjalne okulary na oczy, a w przypadku głośno działających kosiarek spalinowych także słuchawki czy zatyczki do uszu. Zanim jednak rozpoczniemy koszenie należy jeszcze sprawdzić, czy nasz sprzęt jest do tego przygotowany – odpowiednio oczyścić silnik czy ostrza.

Ważne jest również przygotowanie powierzchni, którą będziemy kosić. Należy także pamiętać o tym, by kosić tylko w dobrych warunkach pogodowych – zła widoczność może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, a koszenie kosiarką elektryczną w trakcie deszczu do niebezpiecznego zwarcia.

www.uprawyrolne.com.pl nawóz uniwersalny do roślin