ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości

XPrivacy to aplikacja dla tych użytkowników smartfonów, którzy cenią sobie prywatność. Bywa, że aplikacje sugerują podanie zbyt dużej ilości informacji i wymagają dostępu do zbyt wielu wirtualnych miejsc.

Czasami to właśnie z powodu ich inwazyjności rezygnujemy w końcu z pełnej instalacji produktu. XPrivacy natomiast została stworzona, aby kontrolować inne aplikacje pod względem uprawnień.

Aplikacja pozwala nie tylko na kontrolę nad nowo instalowanymi programami, ale także chętnie pomoże w zmianie ustawień działających już na naszym telefonie programów. Dzięki niej błyskawicznie zmienimy nawet koordynaty GPS, aby Ci którzy nie mają wiedzieć, gdzie jesteśmy będą mieli błędne informacje.

XPrivacy na tę chwilę działa tylko na Androidzie i aby ja uruchomić wymagane jest wykonanie roota. Przed jej instalacją warto jest zrobić kopię zapasową danych.

XPrivacy pozwala na także założenie blokad np. na konto Google czy Facebook, wgląd do danych urządzenia, przeglądarkę, media czy kontakty, a także dostęp do internetu.