ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Mikrofon dynamiczny a pojemnościowy

Wybierając odpowiedni mikrofon warto na początku poznać różnicę między jego dwoma podstawowymi rodzajami: dynamicznym oraz pojemnościowym. Praca obydwu opiera się na trochę innych zasadach, dlatego też są one przeznaczone do innych celów i używane w odmiennych sytuacjach.

Mikrofon dynamiczny uzyskuje sygnał za pomocą ruchu cewki, która jest połączona z membraną. Stosuje się tam układ pasywny, wykorzystując indukcję elektromagnetyczną.

Tego typu urządzenie używa się głównie na scenach. Są one bowiem mniej czułe i nie sprzęgają zbyt często.

Jako ich mocne strony wymienia się głównie solidną konstrukcje, dzięki której nie szkodzą im czynniki, takie jak niesprzyjające czy wilgoć. Nie poleca się ich natomiast do nagrań wokalu, ponieważ nie dadzą rady w pełni oddać kolorytu barwy głosu, przez co straci ona swój indywidualność.

Z kolei mikrofon pojemnościowy potrzebuje dodatkowego zasilania w postaci urządzenia, takiego jak stół mikserski lub bateria. Wykorzystuje się je głównie do nagrań studyjnych, ponieważ charakteryzują się dużą czułością na niskie dźwięki.

https://zabezpieczeniapoznan.pl/monitoring-domu-ranking-zestawow-kamer-do-domu-top-10-n-127.html ranking.aktualne-mapy.com.pl skup monet poznań