ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Ogród warzywny

Warzywa z własnego ogrodu stanowią zawsze wspaniałą alternatywę dla warzyw kupowanych na rynku. Ich niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim to, że wiadomo w jakich warunkach były uprawiane i czym nawożone. Poza tym, są zawsze świeże i apetyczne. Jak więc zaprojektować grządkę warzywną we własnym ogrodzie? Należy pamiętać, że grządki z warzywami należy zakładać w nasłonecznionych miejscach, najlepiej od strony północnej. W pobliżu nie mogą rosnąć żadne krzewy ani drzewa, które będą konkurować w warzywami o wodę i osłaniać je przed słońcem.

Ogródek warzywny musi także mieć zapewniony stały dostęp do wody, gdyż rośliny wymagają częstego podlewania. Ciężką i zbitą ziemię warto wzbogacić kompostem lub torfem przed obsianiem grządki. Natomiast jeśli gleba jest zbyt luźna można dodać do niej takiej, która jest nieco cięższa, co zapewni odpowiednią równowagę. Na pierwszej grządce warzywnej warto zasiać łatwe w uprawie rośliny, takie jak: sałatę, koperek, rzodkiewkę, ogórki, fasolę szparagową czy zioła. Trudniejsze w pielęgnacji i hodowli warzywa można rozpocząć sadzić z czasem, gdy nabierze się już większej wprawy.

Zakupy w ramach rządowego programu Laboratoria przyszłości dla szkół https://nexeon.pl/oferta/systemy-telewizji-dozorowej-monitoring/monitoring-osiedlowy https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo.html