ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Ogród w stylu holenderskim

Niektórzy mają słabość do projektów ogrodowych, wyróżniających się dużą zwartością oraz wielością kolorów. Wśród stylów, znanych współczesnej architekturze zieleni, na pewno docenią więc styl holenderski.

Nie jest on może tak popularny jak te, znane z Anglii czy Francji, ale jednak wciąż potrafi wzbudzać zachwyt wśród miłośników zieleni. Styl ogrodu holenderskiego wykształcił się około XV wieku i konkurował z innymi, znanymi do dziś stylami – angielskim, francuskim, japońskim i chińskim.

Wyróżnia się on dosyć symetryczną konstrukcją oraz fantazyjnymi kształtami. Typowe są więc rzeźby, wycinane z ozdobnych krzewów lub drzew w specjalny, artystyczny sposób.

Częsty element ogrodów holenderskich stanowią również efektowne, zielone żywopłoty. Mimo wszystko, stawia się raczej na nieduże gatunki drzew, by zachować cenny minimalizm.

W ogrodach tego typu sadzi się dużo różnobarwnych kwiatów, a gatunkiem przeważającym jest oczywiście duma Holandii – tulipany. Nie używa się natomiast zbyt wielu dekoracji.

Przyjęło się, że wykorzystuje się tam wyłącznie marmur i ozdoby wodne.

Uniwersalny uchwyt do telewizora LCD w nowej niższej cenie www.idealnypracodawca.pl https://gardenstart.pl/nawozy