ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości

W kwietniu 2014 Google wypuścił nową, wyczekiwaną aplikację do robienia zdjęć. Google Camera działa na systemie operacyjnym Android i można ją ściągnąć ze strony sklepowej Google Play całkowicie za darmo.

Aplikacja ta daje użytkownikowi nowy wygląd interfejsu, dodatkowe efekty fotograficzne, dostęp do panoram o wysokiej rozdzielczości oraz doskonale działający wizjer. Google zakłada, że użytkownicy ich nowego produktu będą zadowoleni przede wszystkim z łatwości obsługi aplikacji.

Interfejs jest przejrzysty, a duży przycisk migawki ma pozwolić na skupienie się już tylko na znalezieniu odpowiedniego kadru. Sprawy techniczne mają pozostać w gestii aplikacji.

Stare menu wzorowane było na tym pochodzącym z lustrzanek i nie sprawdziło się w przypadku telefonów dotykowych. Z tego też względu nowa wersja Google Camera zaopatrzona została w bardzo intuicyjny interfejs, gdzie większość funkcji pozostaje ukryta i dostępna jest po ich wywołaniu.

Nowymi możliwościami są tutaj np. wykonywania zdjęć sferycznych, funkcja Lens Blur pozwalająca na odpowiednie wyostrzenie pierwszego planu wraz z rozmyciem tła lub po prostu ustawienie ostrości na wybranym przez nas punkcie.