ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Obudowy głośników

Głośniki odgrywają kluczową rolę w systemie audio – odpowiadają za generowanie dźwięków, a więc mają duży wpływ na jakość muzyki. Z tego powodu kupując zestaw audio, warto wiedzieć o kilku istotnych kwestiach.

Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na konstrukcję obudowy głośnika, ponieważ to od niej w dużej mierze zależy, jaka będzie jakość dźwięku. Obudowa otwarta, nazywana w języku specjalistów jako bass reflex, jest zazwyczaj stosowana w subwooferach, ponieważ umożliwia uzyskanie dosyć dobrego brzmienia basów.

Tylna część obudowy jest otwarta, co przekłada się na lepszą jakość dźwięków przesyłanych na dużej częstotliwości. Obudowa zamknięta powoduje, że dobrze wydobywa się sygnał z przedniej części membrany.

Jednakże trzeba wiedzieć, że reszta dźwięku zostaje osłabiona. W przypadku takich głośników , jeżeli zależy nam na dobrej jakości dźwięków cechujących się niską częstotliwością, trzeba wybierać większe rozmiary obudowy.

Obudowa pasmowo-przepustowa łączy w sobie cechy obudowy otwartej i zamkniętej. W jaki sposób? Otóż głośnik jest umiejscowiony w zamkniętej części obudowy.

Druga część jest otwarta. Taka obudowa pozwala osiągnąć najwyższą jakość dźwięków, ale głośniki w takiej obudowie zajmują sporo miejsca oraz są dosyć drogie.

drukarka 3d do szkoły Klienci coraz częściej decydują się na nowe kino domowe z zestawem głośników 7.1 www.1410grunwald.com.pl