ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
kino domowe

Kino domowe stanowi współcześnie niemalże podstawowe wyposażenie każdego domu. Jeśli jeszcze nie jesteś jego szczęśliwym posiadaczem, koniecznie powinieneś sprawdzić bogatą ofertę sklepów stacjonarnych i internetowych, które oferują sprzęt wielu producentów. Zanim jednak to zrobisz, sprawdź czym warto kierować się wybierając odpowiednie kino domowe do domu i mieszkania.

Na co zwrócić uwagę kupując kino domowe?

Kupując kino domowe trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie możliwości ma pomieszczenie, w którym chcemy je umieścić. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet jeśli kupimy najlepszy i najdroższy sprzęt w zestawie 7.1.

, nie spełni on swoich funkcji na dziesięciu, czy dwunastu metrach kwadratowych. Sprzęt 7.1. potrzebuje odpowiedniej powierzchni do tego, aby móc pokazać na co go stać. Do najpopularniejszych kin domowych należą zestawy 5.1.

Numeracja ta wskazuje na ilość głośników w zestawie. Zestawy kina domowego 5.1. są wyposażone w dwa głośniki przednie, dwa głośniki tylne i głośnik centralny, jak również subwoofer, czyli głośnik przeznaczony do odsłuchu dźwięków niskotonowych. Coraz mniejszą popularnością cieszą się zestawy kina domowego 3.1.

, które są wyposażone wyłącznie w dwa głośniki przednie, głośnik centralny i głośnik niskotonowy. Oprócz możliwości, jakie daje nam nasze pomieszczenie, wybierając zestawy kina domowego powinniśmy zastanowić się nad tym, ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten sprzęt. Ceny kin domowych zaczynają się już od kilkuset złotych. W ich przypadku bardzo często w parze z niską ceną idzie także niezwykle niska jakość odsłuchiwanych dźwięków. Chcąc kupić profesjonalny sprzęt, należy liczyć się z tym, że wydamy na niego nawet kilka tysięcy złotych. Stawiając jednak na profesjonalny sprzęt wysokiej jakości, otrzymujemy gwarancję doskonałej jakości dźwięków.

Pośród producentów wysokiej klasy zestawów kina domowego warto zwrócić uwagę na propozycje takich marek jak Denon, Sony, Samsung, Harman Kardon, Onkyo, czy Yamaha..