ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Od czego zależą ceny nieruchomości?

Patrzymy na ceny kawalerek w dużych miastach i może się okazać, że ceny które przy nich ujrzymy sprawią, że zakręci nam się w głowie. Z drugiej strony patrzymy na ceny mieszkań z dwoma albo trzeba pokojami, na obrzeżach miasta lub w mniejszej miejscowości i zastanawiamy się nad tym, jakim cudem mogą być one tak niskie.

Dlaczego takie są różnice w cenach i czy możemy na nie w jakikolwiek sposób wpłynąć? Może udałoby się nam zapłacić za mieszkanie mniej, jeśli tylko zmienimy któryś ze swoich wymogów? Może się okazać, że będzie to dużo łatwiejsze, niż mogło nam się wydawać.

Na cenę wpływ ma kilka czynników

Przede wszystkim musimy wiedzieć, że w dużych miastach zarobki są zazwyczaj wyższe, niż w miastach mniejszych czy na wsi, a to powoduje, że jednocześnie trzeba więcej zapłacić za metr mieszkania.

Dlatego właśnie zazwyczaj kilkupokojowe mieszkanie w małym mieście czy na wsi, kosztuje tyle samo, a czasami nawet mniej, niż kawalerka w dużym mieście. Do tego jeszcze wielkość i prestiż takiego miasta, mogą mieć także wpływ na to, jaka będzie cena za metr mieszkania.

Ważna jest też lokalizacja, bo w dużym mieście zazwyczaj mamy blisko do najważniejszych miejsc, albo mamy do nich łatwy dostęp, na wsi z tą dostępnością może już być różnie. To właśnie sprawia, że musimy się dokładnie zastanowić, czy naprawdę musimy mieszkać w dużym mieście.

Czy nie lepiej będzie zamieszkać na jego obrzeżach? Może się okazać, że to co zaoszczędzimy na zakupie mieszkania, będzie większe niż koszty dojazdu do pracy. Warto przemyśleć, gdzie chcemy mieszkać i czy to naprawdę musi być ta lokalizacja.

Kolejnym czynnikiem jest zalane mieszkanie. Jeżeli nieruchomość została zalana warto zgłosić się do firmy osuszanie po zalaniu warszawa. 

Może wybierając mieszkanie trochę dalej, będziemy mogli liczyć na spore zniżki, a co się z tym wiąże, naprawdę sporo będziemy mogli zaoszczędzić?.