ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Rodzaje gramofonów

Gramofon dawniej służył do odtwarzania muzyki w domach, zupełnie tak jak dzisiaj sprzęt hi-fi czy najprostszy odtwarzacz płyt CD. Wraz z nadejściem innych urządzeń, pozwalających na relaks przy ukochanych utworach, zostały one zepchnięte na dalszy plan, by ostatecznie niemal zupełnie wyjść z użycia. Co ciekawe, obecnie jednak znów powracają do łask, stając się jednym z podstawowych urządzeń, potrzebnych profesjonalnemu DJ’owi.

Sprzęty te można podzielić na trzy grupy: gramofony manualne, półautomatyczne oraz automatyczne. To właśnie pierwsze z nich najbardziej przydają się DJ’om, którzy mają wówczas możliwość zatrzymywania płyty w dowolnym miejscu i uzyskiwania pożądanego efektu. Półautomaty mają opcję wyłączenia silnika, a ich właściciel może następnie podnieść ramię w momencie, gdy płyta dojdzie do końca.

Ostatnie z wymienionych trzeba jedynie włączyć, a potem wyłączyć. Warto zauważyć, że do trenowania wszelkich sztuczek, wykonywanych przez DJ’ów, przyda się także specjalna mata do umieszczenia pod płytą gramofonową. To dzięki niej płyta nabierze odpowiedniego poślizgu.

https://etak.eu/pl/menu/automaty-schodowe-i-zmierzchowe-176.html Wysokiej jakości głośniki bluetooth gwarantują najwyższą jakość dźwięku