ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości
Rodzaje gramofonów

Gramofon dawniej służył do odtwarzania muzyki w domach, zupełnie tak jak dzisiaj sprzęt hi-fi czy najprostszy odtwarzacz płyt CD. Wraz z nadejściem innych urządzeń, pozwalających na relaks przy ukochanych utworach, zostały one zepchnięte na dalszy plan, by ostatecznie niemal zupełnie wyjść z użycia. Co ciekawe, obecnie jednak znów powracają do łask, stając się jednym z podstawowych urządzeń, potrzebnych profesjonalnemu DJ’owi.

Sprzęty te można podzielić na trzy grupy: gramofony manualne, półautomatyczne oraz automatyczne. To właśnie pierwsze z nich najbardziej przydają się DJ’om, którzy mają wówczas możliwość zatrzymywania płyty w dowolnym miejscu i uzyskiwania pożądanego efektu. Półautomaty mają opcję wyłączenia silnika, a ich właściciel może następnie podnieść ramię w momencie, gdy płyta dojdzie do końca.

Ostatnie z wymienionych trzeba jedynie włączyć, a potem wyłączyć. Warto zauważyć, że do trenowania wszelkich sztuczek, wykonywanych przez DJ’ów, przyda się także specjalna mata do umieszczenia pod płytą gramofonową. To dzięki niej płyta nabierze odpowiedniego poślizgu.

Wysokiej jakości głośniki bluetooth gwarantują najwyższą jakość dźwięku studzienki teletechniczne