ekranwmroku

Nie tylko elektroniczne nowości

Studia to czas, kiedy młody człowiek musi sprostać wielu wyzwaniom. Bardzo ważne jest, aby wykorzystać go w każdym calu i na wszystkich polach.

Zdarza się, że nie jest łatwo odnaleźć się w wielkim mieście, dlatego na pierwszy plan wychodzą zajęcia i wykłady, a rozwój kulturalny zsunięty jest na margines. Aby uniknąć takiego wycofania ze sfery kreatywnego rozwoju, powstają fundacje działające na rzecz rozwoju kultury akademickiej.

Kultura to dobro wspólne, z którego może korzystać każdy. Studenci, poprzez organizacje upowszechniające rozwój, mogą dowolnie współtworzyć sektor kultury, wnosząc do niego jednocześnie indywidualną wartość.

Organizowane są debaty, warsztaty, spotkania kulturalne oraz wyjazdy naukowe. Studenci mają też możliwość wdrożenia się w życie kulturalne miasta i regionu.

Mogą otrzymać też informacje na temat rozwoju kariery, współprowadzić gazetki akademickie i zdobywać doświadczenie, które będzie rzutowało na ich przyszłość. Istotne jest również krytyczne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość oraz możliwość faktycznej jej zmiany.

RK Consulting Kraków http://www.granit.pila.pl